یکی از روش های تمیز کردن کفش های کتانی شستن آنها با ماشین لباسشویی است. ما در این مقاله به شما می گوییم که چگونه کفش هایتان را بدون اینکه صدمه ای به آنها وارد شود در ماشین لباسشویی بشویید. با ما همراه باشید.

مراحل شستن کفش با ماشین لباسشویی

۱- یک شب قبل از شستشو، کفی کفش‌هایتان را خارج کنید و برای اینکه کفش‌هایتان دیگر بو ندهند، آنها را دورن یک ظرف پر از جوش شیرین قرار دهید. بهتر است که کفی ها ۲۴ ساعت درون جوش شیرین باقی بماند.
۲- پیش از اینکه کفش‌های کثیف خود را به درون ماشین لباسشویی بیندازید، ابتدا باید یکسری کارهای را برای آماده سازی آنها انجام دهید. اگر می‌بینید که کفش‌ها بیش از حد کثیف هستند، می‌توانید با استفاده از یک برس یا مسواک آنها را کمی تمیز کرده و گل‌ و لای خشک شده روی آنها را پاک کرده و گرد و خاک آن را بتکانید. اگر کفش‌های شما بندی هستند، ابتدا بندهای آنها را باز کنید تا آب و مواد شوینده بتواند به راحتی به داخل کفش نفوذ کند. بندهای باز شده را نیز می‌توانید همزمان در داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

۳- کفش ها را درون کیسه توری و یا روبالشتی قرار دهید.این کیسه باعث محافظت از کفش ها میگردد. قبل از قرار دادن کفش ها در ماشین لباسشویی مطمین شوید کیسه به خوبی مهر و موم شده است.
۴- حوله های بدرد نخور حمام را به همراه کیسه حاوی بند ها و کفش ها را داخل ماشین لباس شویی بیاندازید. حوله ها نقش یک محافظ ضربه را برای کفش ها ایفا می کنند تا در حین شستشو کفش ها در اثر برخورد به دیواره ماشین آسیب نبینند.
۵- یک فنجان مایع ماشین لباس شویی را در محفظه ماشین بریزید و آن را روی دور آهسته بگذارید. آب شستشو باید سرد باشد تا رنگ ها پس ندهند.
حواستان باشد که همیشه از مواد شوینده ی مایع استفاده کنید زیرا مواد پودری ممکن است به داخل کفشتان بچسبد. همچنین از مقدار زیادی مواد شوینده استفاده نکنید زیرا علاوه بر اینکه باعث تمیزی بیشتر کفشتان نخواهد شد بلکه مثل صابون روی کفشتان باقی می‌ماند. و باعث سفتی و خشکی کفش شوند.

 

۶- هرگز کفشهایتان را درون خشک کن قرار ندهید. زیرا قرار گرفتن در معرض گرما باعث می شود فرم کفشتان را تغییر می‌دهد و یا کلا آن را از بین ببرد. در عوض کفشها و بندش را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. البته می‌توانید برای افزایش سرعت خشک شدن کفشهایتان را در معرض رطوبت گیر، دریچه ی کولر و یا پنکه قرار دهید. هرگز کفشهایتان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا باعث می‌شود که کفشتان چروک و یا از کیفیتش کاسته شود.
۷- پس از اینکه کفشتان کاملا خشک شد کفی‌های کفشتان را وارد کرده و بندهای کفشتان را ببندید.

قالب وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *